Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 20.03.2018

Zagraniczne media o wecie Andrzeja Dudy. Zaskoczył wszystkich!

Andrzej Duda weto światowe media


Światowe media o podwójnym wecie Andrzeja Dudy

Sytuacja polityczna w Polsce budziła emocje nie tylko w nas, ale również zagranicą. Zarówno internauci, jak i media, politycy i gwiazdy przyglądali się wielotysięcznym protestom w naszym kraju, często zagrzewając Polaków do walki o wolne sądy. Wśród nich był Beau Willimon, twórca House of Cards.

Brytyjskie media bardzo ostro o wizycie Kate i Williama w Polsce! Dziennikarka nie przebierała w słowach

24 lipca, o godzinie 10.00 Prezydent Andrzej Duda zaskoczył wszystkich i zawetował dwie z trzech ustawy o sądownictwie. Zagraniczne media, które na bieżąco donosiły o sytuacji w naszym kraju tym razem zareagowały równie szybko i niemalże od razu po oficjalnym oświadczeniu Prezydenta w mediach zagranicznych pojawiły się komentarze:

„Niespodziewana, poniedziałkowa decyzja prezydenta nadeszła po uwagach Unii Europejskiej i Departamentu Stanu USA, które wyraziły obawy dotyczące projektu ustaw. Unia Europejska powiedziała, że projekt ustawy osłabi niezależność sądów” pisze CNN

„Pan Duda interweniował już w zeszłym tygodniu w celu znalezienia kompromisu […]. Jednak jego ostatnie posunięcie jest niespodzianką i oznacza potencjalną, konstytucjonalną konfrontację z rządem” – podaje z kolei BBC. 

„Prezydent Polski zawetował część kontrowersyjnych reform sądownictwa, które wywołały na ulicach demonstracje sięgające dziesiątek tysięcy i postawiły rząd przeciwko partnerom w Unii Europejskiej i USA” – relacjonuje Bloomberg

„Ogłaszając w poniedziałek swoją decyzję, Andrzej Duda po raz pierwszy sprzeciwił się Jarosławowi Kaczyńskiemu, liderowi rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Duda jest blisko związany z partią i popiera jej program od czasu objęcia rządów w 2015 roku” – zauważa z kolei brytyjski dziennik „The Guardian”. 

„Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział w poniedziałek, że zawetuje dwie ustawy, które dałyby politykom ogromną kontrolę nad sądami w państwie” – pisze z kolei „Financial Times”. 

„Prezydent Polski niespodziewanie w poniedziałek zawetował dwa proponowane przepisy, które sprawiłyby, że sądy znalazłyby się w większym stopniu pod kontrolą prawicowej partii rządzącej” – relacjonuje „The New York Times”.

Polacy cieszą się z takie decyzji Prezydenta, ale jednocześnie żądają trzeciego weta. Co zrobi Andrzej Duda? Podobno w tej kwestii jest już nieugięty.

Z ostatniej chwili! Andrzej Duda ZAWETOWAŁ dwie z trzech ustaw! „Nie będzie trzeciego weta”

Zagraniczne media o wecie Andrzeja Dudy

Zagraniczne media o wecie Andrzeja Dudy

Zagraniczne media o wecie Andrzeja Dudy

Zagraniczne media o wecie Andrzeja Dudy

Zagraniczne media o wecie Andrzeja Dudy

Zagraniczne media o wecie Andrzeja Dudy

Którą parę prezydencką oceniasz najlepiej?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×