Szukaj
Szukaj
Dziś środa, 13.12.2017

Zaskakująca zachcianka Andrea Bocellego! To, czego zażądał przed dzisiejszym koncertem w Szczecinie, może was bardzo zadziwić!

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce


Zachcianki Bocelliego w Polsce

Znany włoski artysta Andrea Bocelli kolejny raz wystąpi w Polsce. 5 sierpnia Włoch zaśpiewa w Szczecinie. Organizator jego koncertu wyjawił w rozmowie z Faktem nietypowe zachcianki włoskiej gwiazdy.

On nie ma takich wymagań, które byłyby trudne do zrealizowania. W pokoju hotelowym artysty musi być wysokiej klasy ekspres do kawy, rumianek i sok morelowy – zdradza Janusz Stefański z firmy Prestige MJM

To tak naprawdę wykaz życzeń, które muszą zostać spełnione, aby artysta przyjął zaproszenie na występ. W przypadku Bocellego jest ona wyjątkowa skromna. Przynajmniej na tle innych gwiazd światowego formatu.

Niezwykle ważne dla niewidomego artysty jest też rozmieszczenie mebli w pokojach hotelowych:

Nie mogą być one ustawione w punkcie centralnym pomieszczenia, tylko bezpośrednio przy ścianach. Wymóg ten podyktowany jest względami bezpieczeństwa z powodu niedowidzenia tenora – dodaje

Ale to nie wszystko! W garderobie Bocelliego, przed koncertem musi znaleźć się gitara akustyczna, keyboard wybranego typu, a także…75-centymetrowa gumowa piłka!

Służy ona do ćwiczeń oddechowych przepony, czyli narządu odgrywającego niezmiernie ważną rolę podczas śpiewu – tłumaczy Stefański.

 Ciekawe prawda?

Donatan zdradził tajemnicę dotyczącą swoich kontaktów z Edytą Górniak! „Kto mnie zna ten wie że lubię długo, solidnie oraz dogłębnie…”

Tego o nim nie wiecie!

Andrea Bocelli urodził się z wadą wzroku, jaka jest jaskra. W wieku dwunastu lat, gdy Bocelli grał z kolegami w piłkę nożną, doznał nagłego wylewu krwi do mózgu, w wyniku którego całkowicie utracił wzrok! Andra Bocelli z wykształcenia jest prawnikiem, aby zarobić na studia prawnicze w Pizie, młody Andrea śpiewał romantyczne włoskie piosenki w klubach, knajpach i kawiarnianych barach. Śpiewanie od zawsze było jego pasją.

Jeszcze więcej zdjęć z 48 urodzin Jennifer Lopez! Odważna sukienka, namiętne pocałunki… Tak wyglądała impreza gwiazdy [WIDEO]

 

 

 

Wygrał talent show

Jako 38 letni amator, Bocelli zgłosił się do telewizyjnego talent show o nazwie Nowe twarze. Program wygrał, po czym błyskawicznie zaczął odnosić sukcesy na listach przebojów. Natychmiast przechwycił go wówczas słynny producent Dawid Foster, który w krótkim czasie zrobił z niewidomego piosenkarza gwiazdę międzynarodową. Jego debiutancki album Bocelli stał się hitem w całej Europy. Wówczas sam Bocelli uwierzył w to, że jest tenorem i wybitnym śpiewakiem operowym.

Nie jest śpiewakiem operowym

Warto wspomnieć, że Andrea Bocelli ze  względu na bardzo słabą technikę wokalną występuje głównie na stadionach, w wielkich salach koncertowych oraz w telewizji, gdzie ograniczenia jego walorów głosowych są niwelowane przez użycie techniki, a szczególnie staranną realizację dźwięku. Artysta uznawany przez niektórych za tenora bardzo rzadko występował w spektaklach operowych, a jak już wystąpił w którymś zawsze jego śpiew spotykał się z wielką krytyką fanów opery popartą negatywną opinią wybitnych znawców. Bocelli jak na śpiewaka operowego ma nieprawidłową technikę oddychania, niewłaściwe frazowanie oraz brak zaangażowania emocjonalnego w muzykę. Braki te jednak nie są widoczne w repertuarze, w którym Bocelli czuje się bardziej komfortowo, mianowicie w popularnej piosence włoskiej.

Lady Gaga zaśpiewała na weselu córki rosyjskiego oligarchy! Nie zgadniecie ile zarobiła

 

Domingo o Bocellim

Jeden z najwybitniejszych śpiewaków w historii, hiszpański tenor maestro Plácido Domingo określił Bocellego jako wielki talent artysty z kręgu kultury pop, który nie jest jednak śpiewakiem operowym.

Myślę, że publiczność zna różnicę pomiędzy Bocellim i mną. Jego płyty kupuje dla pięknych melodii, dla piosenek, jak Time to Say Good bye, a nie dlatego, że jest śpiewakiem operowym. Jeśli ktoś chce posłuchać śpiewu tenora operowego, kupuje płyty Dominga, Pavarottiego i Carrerasa bądź naszych młodszych kolegów: Alagni, Vargasa, Alvareza czy Cury. I może usłyszeć nas w teatrze. Bocelli to wielki talent, inaczej nie sprzedawałby tylu milionów płyt, ale nikt nie ma chyba wątpliwości, że jest częścią kultury pop. Też lubię jego głos, choć nie jestem pewien, czy wypełniłby nim wielką operową scenę.

Zgadzacie się z Placido Domingo?

Leonardo Di Caprio w kilka godzin zebrał 30 mln dolarów! Gwiazdor zazwyczaj unika zdjęć, ale nie z Madonną! [ZDJĘCIA + WIDEO]

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

Nietypowe zachcianki Andrea Bocellego przed koncertem w Polsce

 

Chodzisz do opery?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×