Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 11.12.2017

Kate i William skrytykowani za wizytę w Polsce! Jest oficjalna odpowiedź

Kate i William w Stutthof, wpadka Time


Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce o wizycie Kate i Williama

Ostatnio brytyjska dziennikarka Kate Maltby, pisząca do dziennika The Guardian, w swoim obszernym artykule odniosła się do wizyty Kate i Williama w Polsce. Uważa, że para książęca powinna się jej wstydzić.

Autorka ostrego artykułu sugeruje, że Kate i William zostali wmanipulowani w ocieplanie wizerunku polskiego rządu. Rzeczywiście, w trakcie gdy rodzime media rozpływały się nad kreacjami księżnej, PiS uchwalał bulwersującą ustawę o sądownictwie, a przez kraj przechodziła fala protestów.

Maltby negatywnie oceniła także program wizyty, który jej zdaniem miał służyć realizowaniu obecnych celów rządu PiS. Dziennikarka uważa, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje pisać historię na nowo i wyprzeć się tego, że… „Polacy brali udział w mordowaniu Żydów podczas II wojny światowej”. Dowodem na to miałyby być fakt, że para książęca została zaproszona do odwiedzenia obozu w Sztutowie, a nie tego w Oświęcimiu.

Brytyjskie media bardzo ostro o wizycie Kate i Williama w Polsce! Dziennikarka nie przebierała w słowach

Artykuł Brytyjki spotkał się z ostrą reakcją polskiego ambasadora w Londynie, który wystosował nawet w tej sprawie oficjalny list:

Szanuję prawo każdego do wypowiadania własnych opinii politycznych, ale nie mogę zaakceptować, kiedy ktoś posługuje się historycznymi przeinaczeniami i dowolnie interpretuje fakty, aby udowodnić tezy, które nie są prawdziwie – pisze Arkady Rzegocki.

Ambasador podkreślił, że program wizyty nie został opracowany przez stronę polską, lecz zaproponowany właśnie przez Brytyjczyków. Odniósł się także do zarzutów o sponsorowanie przez państwo polskie negowania Holokaustu.

Jak widać, Kate Maltby nie wie zbyt wiele o historii niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych. Warto więc przypomnieć, że w przeciwieństwie do tego, co pisze, obydwa obozy powstały pierwotnie jako miejsca, w których więzieni byli etniczni Polacy. Dopiero w miarę wcielania w życie programu „ostatecznego rozwiązania”, oba obozy zostały przekształcone w miejsca masowej zagłady – wyjaśnia ambasador. To prawda, że Auschwitz stał się symbolem Holokaustu, ale to nie oznacza, że cierpienia ofiar innych obozów – zarówno polskiego, jak i żydowskiego pochodzenia, ale także innych narodowości, nie zasługują na równy szacunek i upamiętnienie.

Rzegocki jest też oburzony faktem, że Brytyjka stwierdziła w swoim artykule, że wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego była kiepskim punktem programu, ponieważ powstańcy warszawscy byli od początku skazani na porażkę.

Ludzie walczący o swoją wolność i godność zasługują na najwyższy szacunek, a Muzeum Powstania Warszawskiego zasługiwało z pewnością na wizytę pary książęcej, za którą jesteśmy Jej Królewskim Wysokościom wdzięczni. Jestem zdumiony, że Kate Maltby nie rozumie tak elementarnych ludzkich wartości – bulwersuje się ambasador.

Na koniec Rzegocki zapowiedział, że w stosunku do dziennikarki zostaną wyciągnięte konsekwencje!!!!!!!!!!

Co do oskarżeń o sponsorowanie przez Państwo Polskie zaprzeczania Holokaustowi, to jest to tak poważne oskarżenie, że mogę zapewnić, że odniosą się do niego właściwe instytucje w Polsce, podejmując stosowne kroki prawne.

Zapewne to jeszcze nie koniec tej popisowej wymiany poglądów!

Księżna Kate podczas wizyty w Warszawie mówiła PO POLSKU! [WIDEO]

 

Pożegnanie Kate i Williama przez parę prezydencką

Pożegnanie Kate i Williama przez parę prezydencką

Para prezydencka na spotkaniu z parą książęcą

Para prezydencka na spotkaniu z parą książęcąKomentarzy: 3


Gość | 23 lipca 2017, 22:38

Ten William niezbyt okazywal sympatie wobec Polski, widac bylo po nim ,ze jakos nieswojo mu bylo.Kate robila dobra mine do zlej gry.


zdziwieni ???? | 23 lipca 2017, 22:06

Przecież Arkady Rzegocki jest z Pis, były krakowski radny Prawa i Sprawiedliwości ..


Gość | 23 lipca 2017, 21:25

Zmieńcie tytuł! Ambasador Polski w Wielkiej Brytanii, a nie odwrotnie, jak podajecie! Jest z nadania PiSu, więc co ma mówić.


Dodaj komentarz
×