Szukaj
Szukaj
Dziś środa, 21.02.2018

Niech żyje rewolucja! Niesamowity pokaz kolekcji Karla Lagerfelda dla Chanel [wideo]

Pokaz Chanel wiosna/lato 2015, Paryski Tydzień Mody


Pokaz kolekcji wiosna/lato 2015 projektu Karla Lagerfelda dla Chanel był jednym z najważniejszych i najoryginalniejszych pokazów paryskiego tygodnia mody.

Po pierwsze – pokaz odbył się w Grand Palais, w środku którego na potrzeby show została wybudowana paryska ulica z kamienicami i którą projektant nazwał Bulwarem Chanel oczywiście. Projekt zaskoczył drobiazgowością, z jaką odtworzono prawdziwy styl paryskich ulic. Po drugie – wybiegiem była sama ulica, a miejsca dla widowni ustawione były na trotuarze. Po trzecie – rzadko pokaz odbywa się w pełnym, naturalnym oświetleniu – a takie zapewniła kolekcji piękna przeszklona kopuła pałacu.

Słynny projektant zaskoczył też samym pokazem – modelki, w tym słynne Gisele Bündchen, Georgia May Jagger, Kendall Jenner wychodziły po dwie, trzy i rozmawiały ze sobą, jakby były na spacerze z przyjaciółkami.

Lagerfeld nie byłby sobą, gdyby nie zaplanował czegoś specjalnego na grande finale pokazu. Na wybieg wyszły wszystkie modelki, niosąc ze sobą transparenty z feministycznymi hasłami: Prawa kobiet są więcej niż OK (Kendall Jenner), Historia to jej historia, Dorównujemy maczos, Faceci też powinni zachodzić w ciążę? To nie koniec – Cara Delevingne i Gisele Bündchen przez megafony skandowały hasła o wolności. Projektant z telefonem w ręku dołączył do modelek. Zobaczcie zdjęcia i wideo z pokazu. Niech żyje rewolucja a la Chanel!Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×