Szukaj
Szukaj
Dziś niedziela, 18.03.2018

Taylor Swift wystąpi w niezwykłej roli na gali o randze Oscarów. Gwiazdy rzadko dostępują takiego zaszczytu, a jej się udało!

Taylor Swift na gali Met w 2014 r. (fot. ONS)


Taylor Swift na Met Gala 2016

Met Gala, która corocznie odbywa się w nowojorskim Instytucie Ubioru Metropolitan Museum of Art, to jedna z najważniejszych imprez modowych za oceanem. Niewiele uroczystości może z nią konkurować (może poza rozdaniem Oscarów), jeśli chodzi o liczbę gwiazd, a także kreacje słynnych projektantów, w których zaproszeni gości się pojawiają. Nieodłącznym elementem imprezy jest wystawa tematyczna, oczywiście związana z modą. Co roku inna.

Dla ulubionej gwiazdy Ameryki Taylor Swift przyszłoroczna gala będzie miała szczególne znaczenie. Piosenkarka pojawi się na Met Gali 2016 nie tylko jako gość, ale również jako współprzewodnicząca imprezy obok Anny Wintour, redaktor naczelnej amerykańskiego „Vogue’a”, a także brytyjskiego aktora Idrisa Elby i dyrektora artystycznego Apple Jonathana Ive’a. Honorowymi współprzewodniczącymi będą również projektanci Nicolas Ghesquière, Karl Lagerfeld i Miuccia Prada.

Tematem przewodnim przyszłorocznej Met Gali, która odbędzie się 2 maja 2016 roku, będzie „Manus x Machina: Moda w epoce technologii”.

Wiosenna wystawa Instytutu Ubioru zgłębi wpływ nowych technologii na modę, a także to, jak projektanci godzą ręczne i maszynowe wykonanie kreacji Haute Couture i awangardowych kolekcji ready-to-wear. Wystawa zaproponuje nową wizję, w której ręka (manus) i maszyna (machina), odbierane często jako przeciwieństwo, są równorzędnymi bohaterami – pisze o wystawie Metropolitan Museum of Art.

Zobacz także: Taylor Swift kupiła kolejną rezydencję. Jej wnętrza przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]

Taylor Swift na gali Met w 2014 r. (fot. ONS)

Taylor Swift na gali Met w 2014 r. (fot. ONS)Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×