Szukaj
Szukaj
Szukaj
Dziś niedziela, 19.11.2017

Gwiazdy w Teatrze Wielkim Operze Narodowej na premierze opery „Eros i Psyche”: Kamila Baar, Katarzyna Warnke, Majka Jeżowska

Gwiazdy Premiera opery Eros i Psyche


Premiera Eros i Psyche w TWON

Choć powstały w oparciu o libretto Jerzego Żuławskiego utwór Eros i Psyche cieszył się w swoich czasach sporą popularnością, dzieło jest współczesnemu słuchaczowi w zasadzie nieznane. Twórcami warszawskiej premiery Eros i Psyche jest pani reżyser spektaklu Barbara Wysocka oraz dyrygent — nowy dyrektor muzyczny Teatru Wielkiego  Opery Narodowej – Grzegorz Nowak.

Nieśmiertelność? Wędrówka dusz? Spotkania swych bliskich w kolejnych wcieleniach? Konieczność „odpracowania” grzechów i zaniedbań? Różne aspekty człowieczeństwa ujawniające się w różnych momentach historii, także tęsknota za wieczną miłością – to wszystko pytania i kwestie, które podejmuje Jerzy Żuławski w dramacie Eros i Psyche.

Z takimi poważnymi dylematami zmierzyły się 13 października polskie gwiazdy, które swoją obecnością zaszczyciły warszawską premierę: Kamill Baar, Katarzyna Warnke, Majka Jeżowska.

Gwiazdy na ELLE Style Awards 2017: Agnieszka Woźniak-Starak, Klaudia Halejcio, Małgorzata Foremniak, Katarzyna Sokołowska

Hanna Bakuła, Majka Jeżowska - Premiera opery Eros i Psyche

Hanna Bakuła, Majka Jeżowska – Premiera opery Eros i Psyche

Katarzyna Warnke - Premiera opery Eros i Psyche

Katarzyna Warnke – Premiera opery Eros i Psyche

 

Chodzisz do opery?Komentarzy: 1


Gość | 14 października 2017, 08:04

Myślałam, że opera zobowiązuje do smokingu i pięknej sukni…przebierańcy. Bogusław Kaczyński w grobie chyba się przewraca!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

×